Wyszukiwarka

Strona główna Szkolenia Prawo Jak uczyć prawa nie-prawników część 1

Jak uczyć prawa nie-prawników część 1

Bezpłatne

Autor

Maciej Sopyło, Marcin Grudzień

Kategoria   Prawo

Jako prawnicy coraz częściej angażujecie się Państwo w podnoszenie wiedzy i świadomości prawnej dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do obejrzenia dwóch filmów, które przygotowaliśmy z myślą o tym, by mogli Państwo jeszcze ciekawiej, skuteczniej i efektywniej dzielić się swoją szeroką wiedzą z osobami, które wiedzy tej nie mają.  

 

-Jak myśleć o zajęciach o prawie dla nie-prawników i sprawnie przygotować się do spotkania z konkretną grupą tak, by sprostać ich oczekiwaniom i potrzebom?

-Jak zaangażować uczestników w zajęcia?

-Jak stworzyć im okazję do doświadczenia tego, co chcą Państwo im przekazać ?

-Jak najlepiej wykorzystać przykłady z własnej praktyki zawodowej ?

 

Maciej Sopyło - kryminolog, doktorant Instytutu Nauk Prawnych PAN. Trener Stowarzyszenia „Polis”, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Forum Bezpiecznego Internetu, członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. przeprowadził ponad tysiąc godzin warsztatów z zakresu praw człowieka, prawa autorskiego, mowy nienawiści, edukacji medialnej i cyfrowej, odpowiedzialnego dziennikarstwa, autoprezentacji i komunikacji, pracy z grupami i pracy zespołowej - dla prawników, pracowników trzeciego sektora, nauczycieli, studentów, młodzieży, a także dla więźniów. Od kilku lat pracuje z trenerami i trenerkami przygotowując ich do pracy z grupami.

Marcin Grudzień - medioznawca i socjolog mediów. Członek zarządu Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Certyfikowany trener, trener Forum Bezpiecznego Internetu. Przeprowadził ponad tysiąc godzin szkoleniowych z zakresu edukacji medialnej, sytuacji kryzysowych, mowy nienawiści, ewaluacji projektów edukacyjnych, komunikacji z mediami, PR, prawa autorskiego, wykorzystania nowych technologii w mediach, kultury remiksu, fotografii, autoprezentacji i komunikacji - dla uczniów, studentów, nauczycieli, dziennikarzy, PR-owców, działaczy trzeciego sektora.

Wszystkie szkolenia w kategoriiW GÓRĘ